Saç Çıkaran Yöntem

Evde saç çıkartan şampuan nasıl yapılır : Saç büyümesini ve saç çıkmasını hızlandıran hanede yapabileceğiniz şampuan için 3 adet malzemeye ihtiyacımız var. Saç dökülmesi meselesi erkekler ve kadınların meseleleri arasında en yaygın olanlarından biridir. Sebepleri farklıdır, stres, gündelik hayatta olan negatiflikler, şehir hayatı ve genetik fakat temelde genetik ve stres ilk ikiyi oluşturur.

Genetik saç dökülmesine yapılacak pek bir şey yoktur fakat strese bağlı saç dökülmesi için muhteşem bir hane yapımı şampuan var. Alopesi denilen strese bağlı saç dökülmesi için ucuz natürel bir metot öneriyoruz.

Evde saç çıkartan şampuan malzemeler :

  • 2 yemek kaşığı hint yağı
  • Bir yaöek kaşığı bal
  • Bir yumurta sarısı

Evde saç çıkartan şampuan yapılışı:

Malzemeleri bir kapta iyice homojen olana kadar karıştırın. Daha sonra saç diplerinize ağır ağır masaj yaparak sürün. Duş başlığı ile kafanızı örtün ve 3 saat süresince bekletin. Saçınızı 3 saat geçtikten sonra yıkayın. Bu işlemi en az 3 ay boyunca haftada iki kere tekrar edin.

Netlikle mucize sonuçlar ele geçireceksiniz.

Saç büyümesinde hint yağı oldukça tesirlidir. Antibakteriyel ve mantar öldürücü özelliklere sahiptir.Kafa cildi enfeksiyonlarına, kepeğe ve folikulite karşı tesirlidir. Ayrı olarak kan dolaşımını arttırarak saç köklerinin beslenmesini sağlar ve dökülmeyi azaltır.

Yumurta sarısı protein ve bir çok aminoasit içerir, bütün bunlar sıhhatli saç uzamasını sağlar. Saç köklerinin tekrardan çıkmasını sağlayan biyotinler içerir.

Bir diğer aminoasit ise baldır. Bal antifungal ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Bu natürel ve kolay tarif size kısa müddette mükemmel netice verecektir. Lütfen ihtiyacı olanlar için haberimizi paylaşın.

Arma WEB Agency - SEO & Web Tasarım Hizmetleri