Asosyal – AntiSosyal

asosyal

asosyal

Asosyal ile Antisosyal‘i birbirine karıştırmamak gerekir. Asosyal kişinin bulunduğu ortama bağlı olarak sosyalleşememe durumu iken Antisosyal direkt olarak sosyalliğe nefret ile bakan, diğer insanlardan nefret eden kurulu sistemi yıkmak isteyen kişiliktir.

Başta ben olmak üzere günümüz şartları gereği bir çoğumuz asosyal aslında. Özellikle bilişim sektoründe çalışan bekar kadın/erkek günün büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçirirken mesai saatleri dışında da yine süre gelen tüm günü bilgisayar başında geçirmenin etkisi ile evine gittiğinde bilgisayar başına geçerek gerek haberleri gerek televizyon radyo benzeri araçları bilgisayar ile kullanmaktadır.

Bu işin dozunu kaçıran kişilerin başında gelen ben ise, vakitten tasarruf etmek adına bir çok şeyi gereksiz görmeye başlarlar. Sinemaya gitmek; bir film belki 2 saat olabilir ancak o filmi sinemada izlemek nerede ise 5 6 saat’e mâl olur. Seans başlamadan bir süre önce salonda olmak gerekir. Onun için evden dahada kerken bi vakitte çıkmak gerekir. Film sonunda eve giderken gececek vakit vs. vb. Bunun yerine istediğimiz filmi evimizde rahat rahat izleyebiliriz. Böylece filminizi yine izlemiş olurken 3-4 saatten de tasarruf etmiş oluruz. Ancak bu durumda biraz daha asosyalleşmiş olmak işin kötü tarafıdır.

Önceki Yazı << Sonraki Yazı >>
Arma WEB Agency - SEO & Web Tasarım Hizmetleri